Slider

In accordance with the memorandum of association the following sub – committees are formed:

1- Membership Acceptance and Activation Committee:

  • Fawzi Al-Sawaryeh / Committee Rapporteur Aman Express Shipping Services Company
  • Emad Shahrouri Seven Seas Logistics Company
  • Odeh Ramahi OR FOR LOGISTICS SERVICES TRANSPORT
  • Jamal Al Tal Blue Whale Shipping Services company
  • Zaid al-Hattab ECU WORLDWIDE JORDAN
  • Hassan Bushnaq Target Logistics Company
  • Bilal Zuhair Taha Enwar United Star Logistics Company

2- Air Cargo and Express Mail Committee:

  • Nizar Saleh Magellan International Shipping Services
  • Shireen Nicola Al Salam Express Shipping Company
  • Ali Awad, Seven Seas Logistics Company
  • Daniel Azouni Jordan Aramex Company Limited
  • Raed Al-Muzaffar Maltrans for Shipping and Clearance Agencies
  • Bahaj Manna Amra Shipping Services
  • Mohamed Kadada International Labor Company
  • Elias Hendelah Al Khalijan Marine Agencies
  • Iman Bkirat ECU WORLDWIDE JORDAN

3- Legal Affairs and Arbitration Committee:

  • Osama Azar Premier Transport Technologies Wll
  • Ahmed Abu Amara ECU WORLDWIDE JORDAN
  • Omar Al-Sartawi Pro Consol Maritime Agencies Co. Ltd. ( PCMA )
  • Manuel Malk SMART Logistics & Shipping Services
  • Abdul Qader Shawawra Waterways Company for Shipping Services
  • Ahmed Shahrouri Al Nawras Shipping Company
  • Amjad Nasser Al Khalijan Marine Agencies

4- Maritime and Transport Clearance Committee:

  • Karim Naouri / Rapporteur of the Committee Naouri group
  • Shadi Al Khatib Maltrans Shipping Services
  • Khalid Maayatah Aramex Jordan Limited
  • Jamal Al Bitar Ayla Logistics Services Co. (ALSCO)
  • Maha Najjar Gulf Company for Marine Agencies

5- Media, Social and Training Committee:

  • Manuel Malk / Rapporteur of the Committee SMART Logistics & Shipping Services
  • Karim Al - Naoury Naouri Group
  • Raed Al Naber Al Naber & Co. for Clearing and Transport of Goods
  • Shadi Al Khatib - Maltrans Shipping Services
  • Iman Bkirat ECU WORLDWIDE JORDAN